Spotkanie z kulturą żydowską

W czwartek 24 maja 2018 roku w naszej szkole odbyło się Spotkanie z kulturą żydowską, zorganizowane w ramach Projektu Bezpieczna +, którego celem było szerzenie tolerancji, łamanie stereotypów i zapoznanie z kulturą żydowską, zwłaszcza zwyczajami, tradycjami czy świętami wyznawców judaizmu. Gościem specjalnym spotkania był pan Robert Urbanowski, założyciel Żydowskiego Teatru Midraszowego. Po przemówieniu pani dyrektor Grażyny Strózik i wprowadzeniu do tematu, które w formie krótkiego wstępu z pokazem slajdów przedstawiła pani Katarzyna Kwiotek, pan Robert Urbanowski niezwykle interesująco opowiadał o żydowskiej kulturze, religii, codzienności, zwyczajach i tradycjach. W trakcie spotkania nie zabrakło tematów trudnych, czasem kontrowersyjnych, młodzież z chęcią zadawała pytania, dzięki czemu spotkanie nie było jedynie wykładem, ale przede wszystkim ożywioną dyskusją. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie, bo było ono doskonałą okazją do poznania odmiennej kultury, złamania stereotypów oraz merytorycznej dyskusji.

Zdjęcia wykonał Dariusz Nowak z kl. 2 LP.

Archiwa
%d bloggers like this: