Steffen Möller w naszej szkole

Dzińęki współpracy z Radiem Mittendrin w naszej szkole gościł aktor, kabareciarz i pisarz Steffen Möller. W spotkaniu z młodzieżą, na wesoło przedstawił mentalnośæ Polaków i Niemców oraz różnice kulturowe. Wskazał stereotypy funkcjonujące w Polsce na temat Niemców i w Niemczech na temat Polaków. Dowiedzieliśmy sińę dlaczego zamieszkał w Polsce i dlaczego darzy kraj sympatią. Opowiedział o komicznych sytuacjach z jakimi spotkał sińę w kontakcie z trudnym jńęzykiem polskim. Publicznośæ, która miała okazjńę uczestniczyæ w tym spotkaniu bardzo żywo reagowała na żarty, nawet o nas samych. Wińęcej w rozwinińęciu newsa.
Dzińęki współpracy z Radiem Mittendrin w naszej szkole gościł aktor, kabareciarz i pisarz Steffen Möller. W spotkaniu z młodzieżą, na wesoło przedstawił mentalnośæ Polaków i Niemców oraz różnice kulturowe. Wskazał stereotypy funkcjonujące w Polsce na temat Niemców i w Niemczech na temat Polaków. Dowiedzieliśmy sińę dlaczego zamieszkał w Polsce i dlaczego darzy kraj sympatią. Opowiedział o komicznych sytuacjach z jakimi spotkał sińę w kontakcie z trudnym jńęzykiem polskim. Publicznośæ, która miała okazjńę uczestniczyæ w tym spotkaniu bardzo żywo reagowała na żarty, nawet o nas samych.

Dzińęki temu spotkaniu zyskaliśmy nowe spojrzenie na Niemców i dystans do naszych wad narodowych. Steffek pokazał nam, że Niemca … “da sińę lubiæ”.

Bardzo dzińękujemy redakcji Radia Mittendrin, za współpracńę w organizacji spotkania oraz samemu Steffenowi Möllerowi, który zechciał przyjąæ nasze zaproszenie.

Organizatorzy imprezy:

Sybilla Weleda-Krńężlewska i Ewelina Klein

Fotografie autorstwa Weroniki Krupy (wińęcej na szkolnym Facebooku)

Archiwa
%d bloggers like this: