Step by step to Erasmus!

#ErasmusDays, to trzy dni wyznaczone przez program Erasmus+, w czasie których w całej Europie uczestnicy programu dzielą się swoim doświadczeniem. Byliśmy jedyną szkołą w regionie, która wykorzystała tę okazję, by opowiedzieć, jak realizujemy projekty Erasmus+, a nasze wydarzenie zostało zatytułowane “Step by step to Erasmus!“.

Na czwartkowy poranek 10 października zaprosiliśmy do auli uczniów klas pierwszych I LO i Liceum Sztuk Plastycznych. Uczniowie niektórych klas solidarnie i z polotem ozdobili swoje głowy i twarze akcentami symbolizującymi państwa Unii Europejskiej, a nawet założyli kolorystycznie dobrane ubrania. Widzieliśmy nawet bagietki:D (Bardzo Wam za to zaangażowanie dziękujemy!).

ZSO nr 1 w Raciborzu realizuje aktualnie trzy projekty Erasmus+: “Lepsza szkoła – lepsza przyszłość. Podniesienie kompetencji i jakości pracy nauczycieli ZSO Nr 1 w Raciborzu”, “Empower students’ wellbeing/ Renforcer le bien-être des élèves” i “Euro: yesterday, today, tomorrow/ l’Euro: hier, aujourd’hui, demain”.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentacje poświęcone tym dwóm ostatnim, bo właśnie one dedykowane są uczniom. Poznali naszych partnerów w projektach, dowiedzieli się, gdzie leży m.in. wyspa Lipari, kiedy i gdzie pojedziemy oraz jakie są nasze projektowe cele. Był też czas na zadawanie pytań.

Kiedy głowy były już pełne informacji, uczniowie przystąpili do rozwiązania quizu w Kahoot. Bawiła się cała aula, łącznie prawie 150 uczniów odpowiedziało na 10 pytań dotyczących naszych projektów. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci tradycyjnego maltańskiego napoju Kinnie, przywiezionego z Malty przez nauczycieli (niedawno odbyli tam szkolenie w ramach projektu Erasmus+). Całe wydarzenie zakończyła projekcja krótkiego filmu z wyjazdu nauczycieli do Włoch w ramach job shadowing.

Wszystkim biorącym udział w #ErasmusDays oraz autorkom zdjęć – Alicji Fluder i Ani Pypłacz – serdecznie dziękujemy! Merci! Grazie! Thank you!

Małgorzata Sokołowska i Joanna Kazimierczak
koordynatorki projektów

Dotarły już do nas informacje, że nasze spotkanie zachęciło niektórych, by zadbać o ocenę zachowania, zacząć działać w wolontariacie czy też przyłożyć się do nauki języków obcych, bo między innymi te właśnie elementy są brane pod uwagę przy wyborze kandydatów do projektów. Kolejna rekrutacja do mobilności, tym razem do Marsylii, już wkrótce…

Nasz szkolny camera operator & editor – Łukasz Czogalik przygotował z tego wydarzenia film:

Archiwa
%d bloggers like this: