Stop! Akcja charytatywna na rzecz dzieci z Kamerunu

Ruszamy z kolejną akcją charytatywną ❤️Czasu jest mało! Wraz z organizacją „Młodzi dla Kamerunu”, w której działają również nasi uczniowie, chcemy wspomóc ośrodek Canaan Children’s Center w Tanzanii.
Zbieramy szczoteczki do zębów i przybory szkolne. Akcja trwa tylko do 2 grudnia (najbliższy poniedziałek). Liczymy na Wasze zaangażowanie ❤
Koordynatorzy akcji: pedagog Ewa Teodorowicz-Tomaszek, gabinet 202.
Coś więcej na temat ośrodka:
Obecnie w domu mieszka 48 dzieci w wieku 4-16 lat, docelowo ma być ich 200. Młodsze dzieciaki na miejscu mają przedszkole, starsze są dowożone do pobliskiej szkoły. Dom ten jest położony ok 20 km od Arushy, czyli największego miasta w regionie. Na miejscu bywa też lekarz.
Ośrodek prowadzi kilka projektów, np ogród, czyli dzieci z opiekunami po szkole pracują w ogrodzie ucząc się uprawiać warzywa i owoce, efekty ich prac później lądują na ich talerzach, na razie zaspokaja to jest 20% ich potrzeb, ale docelowo, jak warzyw będzie więcej, będą sprzedawane i pieniądze zostaną przeznaczone na ośrodek. Mają jeszcze kilka innych projektów, np kury – część jajek do jedzenia, reszta na powiększenie hodowli. Mają kilka uli. Mają też małą grzybiarnię, skąd grzyby sprzedawane są do hoteli.
Są to projekty, które dopiero się rozwijają. Mają też projekty, które testują, np. dostali od jednego z lokalnych mieszkańców 2 prosiaki, od kogoś innego kilka królików, i sprawdzają możliwości hodowli tych zwierząt.
Archiwa
%d bloggers like this: