Studium postaci – warsztaty rysunkowe z dr. hab. Franciszkiem Nieciem, prof. PWSZ

Wyjątkowi ludzie, wyjątkowe miejsca, wyjątkowy czas, czyli efekty kolejnego wspaniałego przedsięwzięcia ujęte w kadrze fotograficznym. 
W ramach wieloletniej, wciąż rozwijającej się współpracy pomiędzy raciborską uczelnią – Państwową Wyższą Szkołą Zawodową a Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu – zorganizowane zostały warsztaty rysunkowe [studium postaci]. Wyjątkowi, bo wrażliwi i uzdolnieni plastycznie uczniowie Liceum Plastycznego oraz studenci kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych spotkali się w przepięknej, zabytkowej Auli przy Kasprowicza, aby pod kierunkiem dr. hab. Franciszka Niecia, prof. PWSZ ćwiczyć rękę i oko. Tym razem, jako modelka swoim koleżankom i kolegom pozowała Marta Burszyk, obecnie absolwentka Gimnazjum Dwujęzycznego ZSO1. Warsztaty rysunkowe były jedną z wielu form aktywnej dydaktyki edukacji plastycznej obok plenerów, sesji fotograficznych, seminariów popularno-naukowych, które oferuje zespół doświadczonych artystów-pedagogów młodszym pasjonatom sztuki. W tym szczególnym, jubileuszowym roku 180-lecia fotografii zapraszamy do zapoznania się z foto-kroniką, dokumentującą wiele ciekawych wydarzeń, autorstwa dr Gabrieli Habrom-Rokosz.
Archiwa
%d bloggers like this: