Sukces Kacpra

SAT to egzamin, który sprawdza, czy posiadasz umiejętności potrzebne na studia.

Większość amerykańskich uczelni wymaga podejścia do testów SAT lub ACT od kandydatów na studia. Testy te można uznać za odpowiednik polskiej matury i można je zdawać z wybranych przedmiotów np. historii, matematyki, biologii, chemii, fizyki i języków obcych. Wszystkie przedmioty zdawane są w języku angielskim.

Kacper Kordek uczeń klasy 2 BM zdawał egzamin SAT w Krakowie i osiągnął wynik 790/800 punktów z matematyki i 620/800 punktów z języka angielskiego.Kacper marzy o studiach w USA na prestiżowym uniwersytecie MIT. Na pytanie o egzamin Kacper odpowiedział: ‘Nie jest to prosty egzamin, zwłaszcza, że trzeba go zdać wcześniej niż u nas maturę. Największym wyzwaniem jest czas. Całość jest podzielona na 4 części: Czytanie ze zrozumieniem, język i gramatyka, matematyka bez kalkulatora oraz matematyka z kalkulatorem. Żeby dobrze przygotować się do egzaminu przez ostatnie dwa miesiące codziennie robiłem ćwiczenia przez 2 godziny oraz napisałem 3 próbne pełne testy na czas.

Dlaczego to wszystko? Żeby studiować w Stanach Zjednoczonych trzeba mieć zdany SAT na bardzo dobrym poziomie. A ja marzę o studiach w USA.”

Kacper Kordek ma na swoim koncie już dużo więcej osiągnięć naukowych. To wyjątkowo dobrze zapowiadający się młody człowiek, który doskonale wie czego chce i ma pomysł jak to osiągnąć. Życzymy Kacprowi powodzenia!

Archiwa
%d bloggers like this: