Sukces naszego ucznia – Mateusz Pala z indeksem KUL-u na biotechnologię

6 kwietnia 2018 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rybniku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Biotechnologia – jutro ludzkości”, w którym na 10 finalistów, wyłonionych z dwóch wcześniejszych etapów, aż 3 reprezentowało naszą szkołę: Julia Wycisk, Beata Bugiel i Mateusz Pala – wszyscy z klasy 3BC – pod opieką pani Beaty Paduch. Zmagania tegorocznych maturzystów zakończyły się szczęśliwie dla Mateusza Pali, który został laureatem tego konkursu i otrzymał indeks na biotechnologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Gratulujemy Mateuszowi (teraz tylko matura, bo studia ma zapewnione;)). Gratulujemy także wszystkim finalistom i uczestnikom konkursu – przygotowania do tak trudnych zagadnień i zadań były dla nich doskonałym treningiem przed maturą z rozszerzonej biologii. Powodzenia maturzyści!

Archiwa
%d bloggers like this: