Sukces w [email protected]

18 października 2017 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbył się finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „[email protected], czyli matematycznego drużynowego testu online dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W wyniku eliminacji, przeprowadzonych 26 września, do finału tego konkursu z naszej szkoły zakwalifikowała się drużyna w składzie: Anna Wieczorek (kl. 3AM), Jacek Nitychoruk (kl. 3AM) i Piotr Krolik (kl. 2M).

Jacek, Ania i Piotr

W zawodach finałowych nasi uczniowie zmierzyli się (w kategorii „licea”)
z dziewiętnastoma innymi drużynami z całej Polski i zajęli III miejsce. Rozwiązali poprawnie wszystkie zadania uzyskując, podobnie jak drużyny z Kielc, Przemyśla i Sycowa, 100% punktów. O ich ostatecznej lokacie zdecydował czas rozwiązania zadań.

Dzięki sukcesowi Ani, Jacka i Piotrka nasza szkoła została nagrodzona
20 licencjami, na okres roku kalendarzowego, na dostęp do e-learningowego kursu matematyki, a uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci urządzeń elektronicznych.

Gratulacje dla uczniów i pani Joanny Gogulskiej!

Archiwa
%d bloggers like this: