Sukcesy uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w ogólnopolskich konkursach z historii sztuki

Mamy wielką przyjemność poinformować o sukcesach naszych uczniów z Liceum Sztuk Plastycznych w ogólnopolskich konkursach z historii sztuki.

Agnieszka Urbanek z kl. 4 LP zdobyła tytuł Finalistki XLIV Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki. W dniach 10-11 lutego 2020 r. Agnieszka wzięła udział w eliminacjach okręgowych, które odbyły się w Katowicach. Po przeprowadzonej weryfikacji prac pisemnych otrzymaliśmy informację, że nasza uczennica zakwalifikowała się do eliminacji centralnych XLIV Olimpiady Artystycznej. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną odwołane zostały eliminacje centralne Olimpiady Artystycznej, ale zakwalifikowani do eliminacji centralnych uczniowie uzyskali tytuł finalisty.

Z kolei Przemysław Pokwicki z tej samej klasy zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Konkursu z Historii Sztuki „Sztuka cenniejsza niż złoto”. Tegoroczna edycja dotyczyła twórczości Aleksandra Gierymskiego. W związku sytuacją dotyczącą koronawirusa SARS-CoV-2, organizatorzy konkursu zostali zmuszeni do odwołania zaplanowanego na 26 marca 2 etapu konkursu i gali finałowej, i poinformowali, że prawdopodobnie wydarzenie odbędzie się jesienią 2020 r.

Do konkursów przygotowywała uczniów dr Katarzyna Kwiotek. Serdecznie gratulujemy Agnieszce i Przemkowi ich ogromnych, ogólnopolskich sukcesów!

Archiwa
%d bloggers like this: