Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W ostatni piątek września tradycyjnie obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Uczniowie klas 3G1 i 3G2 mieli możliwość sprawdzenia swojej sprawności liczenia w różnych konkursach i zabawach matematycznych. Następnie na ulicach Raciborza przepytywali z tabliczki mnożenia przypadkowych przechodniów. Jednym z nich był Tomasz Bednarek, aktor i prezenter telewizyjny:), który akurat gościł na raciborskim rynku. Cała akcja przebiegała pod hasłem : „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Okazało się, że taki „egzamin” był często bardzo stresujący dla dorosłych, ale większość wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Natomiast taka zamiana ról, gdy uczniowie stali się egzaminatorami wielu naszym gimnazjalistom bardzo przypadła do gustu.

 

Archiwa
%d bloggers like this: