Światowy Tydzień Przedsiębiorczości również w szkolnym wydaniu

W dniach 13-19 listopada 2017 r. obchodzona jest już X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Również w naszej szkole przyłączyliśmy się do tych obchodów.

Rozpoczęliśmy warsztatami w Bibliotece Miejskiej poświęconymi projektom obywatelskim. Nastepnie, odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych z rzecznikiem praw konsumenta oraz pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Celem tych spotkań było otwarcie na lokalny rynek raciborski, ukazanie jego wymogów, zalet i wad.

Ponadto, klasa 1 B przygotowała wystawę prac graficznych z zakresu reklamy społecznej “Nie jesteśmy obojętni”.

Na szczególną uwagę zasłużył również Paweł Plottek, uczeń klasy 3 AM, który przygotował pracę opisującą pomysł na własny biznes i przedstawił ją w konkursie “Zaprezentuj swój biznesplan”, zdobywając wyróźnienie.

Zakończeniem działań w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości będzie udział uczniów i nauczycieli naszego Liceum Plastycznego w Targach Perspektyw, które odbędą się 30.11.2017 r. na hali “Rafako”.

Obrazy newsów: stp_plakat.jpg

Archiwa
%d bloggers like this: