“Święty Jacek – wzór ewangelizacji”, czyli LO1 na Olimpiadzie Teologii Katolickiej

W środę 27 lutego br. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego odbył się II etap diecezjalny XXIX OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ o Świętym Jacku.

Wcześniej, 15 listopada 2018 r., odbyły się eliminacje szkolne. Z 32 zgłoszonych szkół ponadgimnazjalnych z całej diecezji do kolejnego etapu zakwalifikowało się 73 uczniów. Z naszej szkoły w tej grupie znalazło się aż czworo uczniów; z klasy 2B Oliwia Błaszczok, Martina Herud i Łukasz Czogalik oraz Emilia Pawłowska z klasy 1M.

Olimpiada Teologii Katolickiej kontynuuje tradycje dotychczasowej Olimpiady Wiedzy Religijnej organizowanej przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski oraz poprzednich edycji organizowanych przez Warszawskie Towarzystwo Teologiczne im. bł. ks. Romana Archutowskiego. Organizatorem tegorocznej edycji olimpiady jest diecezja opolska.

Bardzo dziękujemy naszej młodzieży za trud włożony w przygotowanie się do konkursu. Również dziękujemy katechetom, Ks. Andrzejowi Glince i Pani Zofii Żółty za motywowanie i przygotowanie swoich uczniów. Czekamy z niecierpliwością na wyniki Olimpiady. 

s. Eliza Szyprowska

Archiwa
%d bloggers like this: