Sympozjum Naukowe Biologów

W dniu 12 kwietnia 2018 roku w auli ZSO nr 1 w Raciborzu odbyło się „Sympozjum Naukowe Biologów”, w którym uczestniczyli uczniowie klas licealnych realizujących rozszerzenie z biologii. W czasie sympozjum zasady honorowego krwiodawstwa przybliżył uczniom Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa w Raciborzu lek. med. spec. chirurgii dziecięcej Zbigniew Wierciński, natomiast podstawy nowotworzenia przedstawiła dr Karolina Tęcza asystentka Centrum Badań Translacyjnych i Biologii Molekularnej Nowotworów Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej – Curie oddział Gliwice. Uczniowie klasy 3 BC, finaliści wojewódzkiego konkursu wiedzy „Biotechnologia jutro ludzkości” przedstawili ponadto swoje projekty na temat chemoprewencji. Przerwy w wykładach umilały występy uczniów szkoły m.in. zespół Appassionato.

 

 

 

 

Archiwa
%d bloggers like this: