Szkolenie kulturowe na temat Malty

W ramach przygotowań do kolejnej mobilności w ramach projektu Erasmus+, 13 nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w szkoleniu kulturowym na temat wyspy Malty, które poprowadził pan Grzegorz Czerwiński, pilot i rezydent biur podróży na Malcie.

W trakcie czterogodzinnego spotkania nauczyciele mieli okazję zapoznać się z historią tej wyspy na Morzu Śródziemnym, jej kulturą i językiem , a także zobaczyć w przygotowanej prezentacji przepiękne krajobrazy i zabytki godne odwiedzenia w trakcie sierpniowego pobytu.

Ponadto, dzięki swojemu doświadczeniu, prowadzący przekazał naszym nauczycielom wiele praktycznych informacji o życiu codziennym na Malcie, jej kuchni, tradycjach, a nawet transporcie czy opiece medycznej. Dzięki nim z pewnością pobyt będzie łatwiejszy i bezpieczniejszy.

Miłą niespodzianką dla uczestników szkolenia była degustacja jednego z maltańskich napojów – Kinnie oraz herbaty z drzewa świętojańskiego.

Przypomnijmy, że szkolenie kulturowe na temat Malty oraz całoroczny kurs języka angielskiego pozwolą nauczycielom na pełne przygotowanie do wyjazdu na Maltę, gdzie  w ostatnim tygodniu wakacji będą rozwijać swoje kompetencje w zakresie technologii informacyjnych.

Archiwa
%d bloggers like this: