Szkolenie kulturowo-językowe Centro Italiano di Cultura w Bielsku-Białej

17.01.2019 r. odbyło się pierwsze ze szkoleń kulturowo-językowych przygotowujących do mobilności nauczycieli ZSO Nr 1 w Raciborzu w ramach projektu “Lepsza szkoła – lepsza przyszłość. Podniesienie kompetencji i jakości pracy nauczycieli ZSO Nr 1 w Raciborzu” realizowanego w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna.

W szkoleniu zorganizowanym przez Centro Italiano di Cultura wzięły udział nauczycielki języka francuskiego: Joanna Kazimierczak i Małgorzata Sokołowska, które w marcu 2019 r. odwiedzą włoską szkołę Istituto di Istruzione Superiore Norberto Turriziani w Frosinone. Celem tej mobilności będzie nawiązanie kontaktów z włoską placówką w celu wymiany doświadczeń, zapoznanie się z jej funkcjonowaniem, a także zdobycie informacji na temat jej działań innowacyjnych, które nasza szkoła będzie później mogła przenieść na własny grunt.

W trakcie szkolenia, które poprowadziła doświadczona nauczycielka i tłumacz języka włoskiego, Pani Martyna Matusiak, uczestniczki mobilności zdobyły sporo informacji praktycznych o Włoszech, ich historii, geografii, polityce, życiu codziennym oraz systemie edukacji. Szczególną uwagę poświęcono regionowi Lazio, w którym znajduje się szkoła partnerska projektu. Uczestniczki szkolenia poznały jego atrakcje turystyczne, specjalności kulinarne oraz zwyczaje ludzi tam mieszkających.

Drugą część szkolenia ukierunkowano na informacje o samej podróży do Włoch, środki komunikacji oraz formy możliwej pomocy w razie sytuacji tego wymagających. Szkolenie zakończyła krótka lekcja języka włoskiego.

Szkolenie zostało sfinansowane z budżetu programu europejskiego Erasmus+.

Archiwa
%d bloggers like this: