Sztuka średniowieczna nie musi być nudna!

 

Nauka w raciborskim Liceum Plastycznym daleka jest od typowych lekcji odbywających się szkolnych w klasach. Plenery, wystawy, lekcje w terenie, lekcje w muzeum i kontakt z prawdziwymi dziełami sztuki, nie tylko reprodukcjami, to tylko niektóre z metod stosowanych podczas lekcji przez nauczycieli Liceum Plastycznego. Tym razem uczniowie klasy II Liceum Plastycznego w październiku wzięli udział w wyjątkowych lekcjach historii sztuki w Muzeum w Raciborzu. Lekcje „Wokół sztuki średniowiecza…” poprowadziła Agnieszka Dziki – utytułowana absolwentka 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza, która została finalistką z wyróżnieniem Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki w 2012 roku, następnie studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie pracuje w Dziale Sztuki Muzeum w Raciborzu. Uczniowie Plastyka mieli możliwość zobaczenia średniowiecznych rzeźb i ołtarzy z bliska i z każdej strony, w tym również eksponatów nie pokazywanych na co dzień na wystawie stałej, dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat sztuki średniowiecznej, która dzięki pasji i wiedzy prowadzącej, okazała się bynajmniej nie nudna, podobnie zresztą jak nauka w „Plastyku”. Już niedługo kolejna relacja z lekcji i warsztatów w muzeum – tym razem klasa III LP wybrała się do Muzeum Śląskiego w Katowicach na zajęcia poświęcone malarstwu XIX wieku.

Archiwa
%d bloggers like this: