Turniej Koszykówki 3 x 3 – BEZPIECZNA+ “Ruszaj się!”

W ramach projektu Bezpieczna+ ostatnimi wydarzeniami organizowanymi w kończącym się roku szkolnym były turnieje sportowe. Jednym z nich był Turniej Koszykówki 3 x 3. Turniej przeprowadzono się na boisku naszej szkoły. Do turnieju zgłosiło się 14 drużyn dziewcząt. W rozgrywkach wzięły udział uczennice gimnazjum, Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Plastycznego. Początkowa faza turnieju to mecze rozgrywane w grupach. Zwycięzcy poszczególnych grup awansowali do fazy finałowej turnieju. Mecze finałowe rozegrano systemem “każdy z każdym”. Wszystkie drużyny wykazały się dużą pomysłowością wymyślając zabawne nazwy swoich zespołów. Do sportowej rywalizacji przystąpiły np. “Różowe Krewetki” czy “Power Rangers”. Atmosfera turnieju sprzyjała integracji środowiska szkolnego. W Turnieju Koszykówki 3 x 3  I miejsce zdobył “BC Team”, drugie miejsce “Trzy Żywioły” a miejsce trzecie “Pink Girls”. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek a zawodniczki najlepszych drużyn nagrody.

Archiwa
%d bloggers like this: