Uczniowie 1 LO na Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej

Dnia 25 kwietnia 2019 r. w Opolu odbył się etap diecezjalny XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Do etapu zakwalifikowały się uczennice naszej szkoły: Martina Herud (klasa 2B) oraz Paulina Goretzka i Dominika Jasita (klasa 1MD). Uczestnikom przyszło zmierzyć się z testem obejmującym zagadnienia związane z Księgą Wyjścia i Listem do Rzymian. Do ścisłej siódemki i do etapu ustnego zakwalifikowała się Dominika Jasita. Choć zabrakło niewiele, by w gronie najlepszej trójki laureatów zakwalifikować się i pojechać na finał konkursu do Niepokalanowa, to jednak sukces jest znaczący (w sumie w diecezji uczestniczyło 39 szkół, na finał diecezjalny zakwalifikowało się 44 osób). Gratulujemy Dominice i pozostałym Uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!

opr. ks. Andrzej Glinka

Więcej zdjęć i relacja dostępna tutaj:

https://opole.gosc.pl/gal/pokaz/5504630.Opole-Etap-diecezjalny-Ogolnopolskiego-Konkursu-Wiedzy-Biblijnej/4#gt

Archiwa
%d bloggers like this: