Uczniowie Liceum Plastycznego na obozie StartUp Camp 2019 w Byczynie

Uczniowie klasy II Liceum Plastycznego w dniach 6-8 maja 2019 r. wzięli udział w obozie StartUp Camp 2019, odbywającym się w grodzie w Byczynie. Mimo pochmurnej pogody, nasi uczniowie dali z siebie wszystko, nabywając przy tym różne nowe umiejętności.

Pierwszego dnia zorganizowano integracyjne ognisko i przedstawiono koncepcję obozu. Następnego dnia odbywały się warsztaty, a zadaniem młodzieży było stworzenie produktu, który nadaje się do sprzedaży. Swoje prace plastycy wykonywali wykorzystując różnorodne materiały, m. in. takie jak drewno, glina, skóra czy papier.

Warsztaty poprowadzili Mateusz Maik, Michał Kucharski oraz Aleksandra Płuciennik. Uczniowie Liceum Plastycznego efekty swojej pracy przedstawili m. in. przed starostą raciborskim Grzegorzem Swobodą, Prezydentem Miasta Racibórz Dariuszem Polowym oraz wójtem gminy Krzyżanowice Grzegorzem Utrackim. Po obiedzie trzeciego dnia wszyscy w dobrych nastrojach z  bogatymi wspomnieniami wyruszyli w podróż powrotną.

Obóz w Byczynie był dla naszych uczniów nie tylko okazją do nabycia nowych, przydatnych umiejętności manualnych oraz marketingowych, ale także wspólnego miłego spędzenia czasu. Opiekunem grupy naszych uczniów był pan Wojciech Janiczko, nauczyciel języka polskiego i przedsiębiorczości, a zarazem wychowawca klasy II Liceum Plastycznego.

Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego:

https://www.raciborz.pl/urzad/aktualnosci_lista/Oboz-przedsiebiorczosci-w-Byczynie/idn:7330

https://www.powiatraciborski.pl/main/aktualnosci_powiat/StartUpCamp-2019.-Mlodziez-uczyla-sie-przedsiebiorczosci-w-Byczynie/idn:3885.html

Autorami zdjęć są Victoria Malcharek, Emilia Krawczyńska, Renata Rybarz i Wojciech Janiczko, a tekstu Dominika Pientka.

 

Archiwa
%d bloggers like this: