Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych w Wiedniu

W piątek 4 października 2019 r. uczniowie I, III i IV klasy Liceum Sztuk Plastycznych wybrali się na wycieczkę do Wiednia. Uczniowie zwiedzili miasto i jego najważniejsze zabytki na czele z katedrą, kościołem św. Karola Boromeusza czy budynkami przy Ringu, a także muzea: Galerię Belweder, gdzie podziwiali między innymi słynny “Pocałunek” Gustawa Klimta czy “Napoleona na Przełęczy św. Bernarda” Jacques’a L. Davida, oraz Galerię Albertina. Podczas wizyty w Albertinie uczniowie zobaczyli również wspaniałą czasową wystawę prac Albrechta Dürera, renesansowego niemieckiego malarza, grafika i teoretyka sztuki, zwanego “Leonardem Północy”. Wyjazd był także okazją do uczestniczenia w koncercie w olśniewającej Złotej Sali Filharmoników Wiedeńskich – Der Musikverein Wien, podczas którego znakomici muzycy wykonali VIII Symfonię c-moll Antona Brucknera. Wyjazd do Wiednia był wspaniałą lekcją historii i historii sztuki. Opiekunami grupy byli: p.Katarzyna Kwiotek, p. Krystian Łyczek, p. Michael Łyczek i p. Łukasz Lorenc – absolwent naszego Liceum Plastycznego, a obecnie student architektury w raciborskiej PWSZ.

Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć z wyjazdu. Autorkami zdjęć są uczennice klasy I LP: Katarzyna Domagała i Anna Pypłacz.

 

Archiwa
%d bloggers like this: