Udane występy licealistów i gimnazjalistów w bibliotecznych konkursach

Ostatnie tygodnie obfitują w różnego rodzaju sukcesy, mniejsze i większe, naszych starszych i młodszych uczniów. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, z którą nasza szkoła sąsiaduje, była organizatorem dwóch konkursów, w których bardzo dobrze zaprezentowali się zarówno gimnazjaliści, jak i licealiści z ZSOnr1.

Obrazy newsów: konkursy_bibl_1.jpg

Praca Julianny

27 października odbyła się w Bibliotece przy ulicy Kasprowicza już V edycja konkursu pięknego pisania „Zostań Mistrzem Kaligrafii”, w której udział wzięło aż 68 uczestników. W kategorii gimnazjalnej 1 miejsce zdobyła dzięki swemu talentowi Julianna Koczy z klasy 2g2 naszego gimnazjum. Opiekunem Julianny był pan Leszek Radaj.

Obrazy newsów: konkursy_bibl_2.jpg

Julianna Koczy pierwsza z lewej

Kolejny sukces naszych uczniów – tym razem podwójny – wiąże się z konkursem wiedzy o naszym mieście „Co ty wiesz o Raciborzu?”, który został zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz z okazji jubileuszu 800-lecia 28 listopada br. Uczniowie Kasprowiczowskiej Jedynki zaprezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych. Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi reprezentowali Wiktoria Głogiewicz i Michał Sobczak z klasy 2g1, którzy jako zespół sięgnęli po najwyższy laur – 1 miejsce. Opiekunem gimnazjalistów była pani Magdalena Myśliwy. Licealistki – Magdalena Helmich i Alicja Drabik, przygotowane przez opiekuna – pana Krystiana Łyczka, zdobyły 2 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Obrazy newsów: konkursy_bibl_4.jpg

Od lewej Wiktoria i Michał – zdobywcy I miejsca

Obrazy newsów: konkursy_bibl_5.jpg

Na zdjęciu nasze laureatki pięknie uśmiechnięte

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Cieszymy się, że rozwijając swoje talenty i zainteresowania, tak pięknie reprezentujecie naszą szkołę na zewnątrz.

MM.

Archiwa
%d bloggers like this: