Udział w Konkursie Know America to wspaniała przygoda

Obrazy newsów: know_america_martyna.jpg Od ponad 10 lat uczniowie I LO biorą udział w internetowym konkursie wiedzy o Stanach Zjedoczonych Know America i odnoszą sukcesy. W ciągu dekady czworo uczniów zostało finalistami i laureatami tego konkursu, w tym Paulina Mucha dwukrotnie. Najwińększy sukces odniosła w ostatniej edycji Martyna Hanak, uczennica klasy 3MF, która zajńęła 3 miejsce w kraju. Nagrodą był miesińęczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie. Relacja Martyny w rozwinińęciu newsa.
Obrazy newsów: know_america_martyna.jpg Od ponad 10 lat uczniowie I LO biorą udział w internetowym konkursie wiedzy o Stanach Zjedoczonych Know America i odnoszą sukcesy. W ciągu dekady czworo uczniów zostało finalistami i laureatami tego konkursu, w tym Paulina Mucha dwukrotnie. Najwińększy sukces odniosła w ostatniej edycji Martyna Hanak, uczennica klasy 3MF, która zajńęła 3 miejsce w kraju. Nagrodą był miesińęczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie

Konkurs Know America to świetna okazja, żeby sprawdziæ swoją wiedze z jńęzyka angielskiego, ale również dowiedzieæ sińę mnóstwa ciekawych rzeczy o Stanach Zjednoczonych. Ja sama wzińęłam w nim udział niecały rok temu i przeżyłam wspaniałą przygodńę.

W pierwszym etapie musiałam odpowiedzieæ na listńę pytań związanych z historią i kulturą USA, można jednak było posiłkowaæ sińę literaturą bądź Internetem. Drugi etap polegał na napisaniu eseju na jeden z wybranych tematów.

Trzeci, ostatni etap, odbywał sińę w Warszawie. Organizatorzy zapewnili mnie i czternastu innym finalistom pełen wrażeń i atrakcji trzydniowy pobyt w stolicy, w czasie którego zwiedziliśmy mińędzy innymi Muzeum ¯ydów Polskich POLIN, czy też teatr muzyczny Roma.

Obrazy newsów: know_america_news.jpg

Nagrody były fantastyczne. Zwycińęzca wygrywał kilkutygodniowy pobyt w Stanach Zjednoczonych, drugie miejsce zapewniało indeks na Uniwersytet Warszawski, a ja, jako zdobywczyni trzeciego miejsca wygrałam miesińęczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie.

Staż odbyłam w lipcu i wspominam go jako jedno z najlepszych doświadczeń w życiu. Do moich obowiązków należała mińędzy innymi praca z arkuszem kalkulacyjnym i bazą danych, pomoc przy organizacji najwińększego w Polsce pikniku z okazji 4 lipca a także doglądanie mediów społecznościowych firmy. Zostałam bardzo dobrze przyjńęta przez pracowników, którzy chńętnie służyli mi radą.

Zarówno sam udział w konkursie, jak i nagroda był naprawdńę wspaniałym przeżyciem. Zachńęcam wszystkich do startu w Know America, bo stwarza to możliwośæ nie tylko poszerzenia swojej wiedzy i zainteresowań, ale też poznania wielu ciekawych ludzi z całej Polski o podobnej pasji do jńęzyka angielskiego.

Martyna Hanak, 3MF 

Archiwa
%d bloggers like this: