Uroczysta akademia z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości

W piątek 9 listopada 2018 r. w auli szkolnej odbyła się uroczysta akademia z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas akademii przypomnieliśmy sobie jak wyglądało odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, rozstrzygnięto również szkolny konkurs na kotylion, a wyróżnienia i nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu, zdobyli uczniowie gimnazjum: Wiktoria Grab, Julianna Koczy, Karolina Czop, Ewelina Ploch i Aleksandra Koloska. Wraz z zespołem w składzie: Tymoteusz Pawłowski, Patryk Pawłowski, Tymoteusz Mucha i Michał Gaj wyśpiewaliśmy piosenkę “Kocham wolność” zespołu Chłopcy z Placu Broni, a także wzięliśmy udział w akcji “Rekord dla Niepodległej”, wyśpiewując wspólnie cztery zwrotki hymnu narodowego o godzinie 11.11. Akademię, którą wraz z uczniami przygotował nauczyciel historii pan Krystian Łyczek, poprowadzili Aleksandra Waduła i Łukasz Czogalik.

Zapraszamy do zapoznania się z obszernym reportażem fotograficznym przygotowanym przez panią Gabrielę Habrom-Rokosz wraz z uczniami Liceum Plastycznego: Julią Łubik, Jagodą Główką, Victorią Malcharek oraz Szymonem Muchą.

 

Archiwa
%d bloggers like this: