Uroczystość wręczenia certyfikatów językowych DSD II

29 maja br., w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów językowych DSD II absolwentom szkół z programem DSD (Deutsches Sprachdiplom) okręgu południowej Polski.

Koordynatorki programu w Polsce, delegatki centrali kształcenia za granicą, Susanne Lindeman oraz Nina Diehl, a także zastępca Konsula RFN Dorothee Bordure wręczyły dyplomy ponad 150 uczniom z 11 szkół okręgu południowego, w tym uczniom naszego liceum.

Szczególne wyróżnienie otrzymała Nikolina Posmyk, która w grupie uczniów naszego liceum osiągnęła najlepszy wynik.

Warto nadmienić, że zarówno przygotowanie do egzaminu, jak i sam egzamin są bezpłatne, a sam certyfikat ma ogromną wartość podczas ubiegania się o pracę czy studia w krajach niemieckojęzycznych.

Archiwa
%d bloggers like this: