Uroczysty finisaż wystawy DYPLOMY 2019

W piątek 31 maja 2019 roku na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się uroczysty finisaż wystawy DYPLOMY 2019 – GRAFIKA I FOTOGRAFIA. Na trwającej od połowy maja wystawie można było zobaczyć prace dyplomowe tegorocznych absolwentów Liceum Plastycznego, powstałe pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz (fotografia) i mgr Michała Sitka (grafika). Uroczysty finisaż połączony był z prelekcją dyplomantów: o swoich pracach opowiedzieli Oliwia Szymkiewicz, Zuzanna Walesiewicz oraz Juan Sanchez-Kwiecień. Głos zabrali również zgromadzeni goście – dyrektor ZSO 1 Marzena Kacprowicz, wicestarosta powiatu raciborskiego Marek Kurpis, dyrektor Instytutu Architektury PWSZ w Raciborzu dr inż arch. Joanna Sokołowska-Moskwiak oraz promotorka prac dyplomowych dr Gabriela Habrom-Rokosz. Uroczystość była także okazją do podziękowania tegorocznym absolwentom Liceum Plastycznego będącym zarazem aktywnymi członkami Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON – Oliwii Szymkiewicz, Dorocie Maciaszek, Marcie Tambor i Zuzannie Walesiewicz, podsumowania trwającej w tym samym czasie na Zamku Piastowskim wystawy DEBIUT, na której swoje prace prezentowali uczniowie klasy III Liceum Plastycznego, oraz omówienia sukcesów uczniów Liceum Plastycznego (Julii Nowosielskiej, Szymona Muchy, Michaeli Tosty i Carolin Mandrysz) w XIX Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2019 (więcej na ten temat zob.: http://zso1raciborz.pl/sukces-mlodych-fotografow-z-liceum-plastycznego/). Naszym tegorocznym absolwentom Liceum Plastycznego życzymy powodzenia w dalszym odkrywaniu świata sztuki!

Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć autorstwa pani dr Gabrieli Habrom-Rokosz:

Zapraszamy także do zobaczenia galerii zdjęć na stronie Zamku Piastowskiego:

http://www.zamekpiastowski.pl/site/index/4/news/3684.html

 

Archiwa
%d bloggers like this: