Ustny egzamin DSD II już za nami

W dniach 22 – 24.02.2021 r. odbył się w naszej szkole, z zachowaniem norm reżimu sanitarnego, egzamin ustny DSD II.

Egzamin DSD II to najwyższy poziom egzaminu państwowego Republiki Federalnej Niemiec osiągany przez uczniów poza granicami tego kraju. Spełnia on wymogi standardów egzaminów końcowych w szkołach niemieckich oraz standardów europejskich. Niemiecki Dyplom Językowy odpowiada poziomowi C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Dyplom DSD C1 zwalnia z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkich wyższych uczelniach w Niemczech.

Do egzaminu przystąpiło 25 uczniów z klas maturalnych. Uczniowie wypowiadali się na dwa zadane tematy, w których musieli się wykazać wieloaspektowym przedstawieniem tematu oraz umiejętnością dyskusji z komisją. Uczniowie spisali się bardzo dobrze, spełniając wymogi egzaminacyjne. Gratulujemy!

24.02.2021 r. był szczególnym dniem egzaminu, ponieważ jego przebieg wizytowała Konsul Republiki Federalnej Niemiec z Opola, pani Birgit Fisel-Rösle. Bardzo spodobały jej się tematy prezentowane przez uczniów oraz wysoki poziom znajomości języka niemieckiego, o czym możemy przeczytać również na Facebooku Konsulatu Niemiec w Opolu.

Celem wizyty pani Konsul było również spotkanie z panią Dyrektor Marzeną Kacprowicz, którego tematem była organizacja nauki języka niemieckiego w kolejnych latach.

W krótkiej rozmowie z nauczycielami pani Konsul interesowała się poziomem nauczania języka niemieckiego oraz możliwościami dalszego rozwoju przygotowań.

Archiwa
%d bloggers like this: