Warsztaty biochemiczne w I LO

W dniu 7 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty biologiczne prowadzone przez studentów Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologów przy Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zajęcia były prowadzone dla uczniów klasy pierwszej o profilu medycznym oraz dla uczniów  klas drugich realizujących rozszerzenie z biologii. Uczestnicy zostali wprowadzeni w podstawowe zagadnienia z biotechnologii oraz mieli możliwość wykonania ciekawych doświadczeń biochemicznych:

  • izolacja DNA genomowego metodą grawitacji,
  • zegar jodowy,
  • chemiczny kameleon,
  • wiecznie niebieski roztwór,
  • żarłoczny roztwór,
  • wulkan z wody utlenionej i drożdży.

Warsztaty były zorganizowane w ramach podpisanej wcześniej współpracy z Politechniką Śląską.

Archiwa
%d bloggers like this: