Warsztaty geograficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim

Każda pora roku jest interesująca dla naszych szkolnych pasjonatów geografii. W ubiegły poniedziałek gimnazjaliści i licealiści, mimo deszczu i zimna udali się do Krakowa. Celem były zaplanowane zajęcia w ramach, zainicjowanej w kwietniu bieżącego roku, stałej współpracy Naszej Szkoły z Uniwersytetem Jagiellońskim.

Przyszli geografowie, pod opieką pani Urszuli Majewskiej (nauczycielka geografii), pani Bożeny Dworak (nauczycielka historii) oraz pana Leszka Radaja (nauczyciel języka polskiego), badali w warunkach laboratoryjnych właściwości fizyczne wybranych  utworów glebowych (skład granulometryczny, właściwości wodne). Praca z mikroskopem nie była jedyną atrakcją.

W Centrum Edukacji Przyrodniczej doktor Rafał Garlacz poprowadził, dla naszych uczniów, seminarium z zakresu biogeografii. Ostatni punkt zajęć – badania w terenie (ocena przestrzeni Kampusu UJ na Ruczaju z użyciem aplikacji mobilnej), ze względu na warunki pogodowe, został przeniesiony na raz następny. Spotkanie z ramienia Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ koordynował dr hab. Krzysztof Gwosdz, natomiast liceum pani Urszula Majewska.

Archiwa
%d bloggers like this: