Wernisaż wystawy prac powstałych podczas Młodzieżowego Tygodnia Sztuki w Niemczech

W czwartek 17 października o godz.17 w Sali Kryształowej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbył się wernisaż wystawy prac powstałych w ramach IX edycji Jugendkunstwoche w 2018 roku. Młodzieżowy Tydzień Sztuki to międzynarodowe, wakacyjne warsztaty artystyczne, organizowane w partnerskim powiecie Elbe Elster w Niemczech, w których od 2012 roku uczestniczy młodzież z raciborskiego Liceum Sztuk Plastycznych. Dzisiejsza wystawa prezentowała prace uczestników warsztatów, zwłaszcza uczniów LSP, wśród których znalazły się rysunki, grafiki, obrazy i formy przestrzenne, ukazujące martwe natury, pejzaże, portrety, abstrakcje i inne. Wernisaż uświetnił krótki recital Oliwii Kostki z klasy IV LP. W uroczystości wzięli udział m. in. starosta raciborski – Grzegorz Swoboda, starosta Märkischer Kreis – Thomas Gemke, starosta Elbe-Elster – Christian Heinrich-Jaschinski, radni powiatowi, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu i ich rodzice.

Przypomnijmy, że dzięki współpracy raciborskiego Starostwa z partnerskim powiatem Elbe-Elster w Niemczech, uczniowie raciborskiego Liceum Sztuk Plastycznych, działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1: Agnieszka Urbanek, Sabina Labud, Przemysław Pokwicki oraz – obecnie już absolwentki szkoły – Marta Tambor i Dorota Maciaszek, wzięli udział od 29 lipca do sierpnia 2018 roku wraz z opiekunkami: dr Katarzyną Kwiotek i dr Gabrielą Habrom-Rokosz, w Międzynarodowym Tygodniu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży w Gut Saathain. Warsztaty jak co roku prowadził mieszkający od wielu lat w Niemczech, a pochodzący z Armenii, artysta plastyk i architekt Ararat Haydeyan. Więcej informacji na temat warsztatów z 2018 r. oraz z poprzednich edycji:

https://zso1raciborz.pl/udzial-uczniow-liceum-plastycznego-w-miedzynarodowym-tygodniu-sztuki-w-niemczech/

https://zso1raciborz.pl/uczniowie-liceum-plastycznego-uczestniczyli-w-minedzynarodowym-tygodniu-sztuki-w-niemczech/

Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć z wernisażu autorstwa pani Gabrieli Habrom-Rokosz z LSP oraz pana Grzegorza Nowaka z Zamku Piastowskiego.

Archiwa
%d bloggers like this: