Wieczór Poetycki u Kasprowicza

Obrazy newsów: wiecz_poet_marzec_2017_1.jpg

W piątek 17 marca 2017 roku aula Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przeobraziła się w klimatyczną kawiarenkę, a to za sprawą wieczoru poetyckiego, którego głównymi aktorami byli Nauczyciele – Poeci z I LO Janusz Nowak (polonista), Jacek Molęda (anglista) oraz fizyk – Janusz Sobczak.

Panowie prezentowali swoje utwory, dzielili się kulisami pracy twórczej, a także zdradzili kilka faktów ze swojej biografii… Poznaliśmy nowe oblicza naszych nauczycieli.

Spotkanie przy świecach, kawie i herbacie było także okazją do zaprezentowania twórczości młodych miłośników sztuki poetyckiej. Zgromadzonej publiczności przedstawili sńę uczniowie: Julia Biały – maturzystka z klasy matematyczno – fizycznej, Olivia Lipiec z klasy drugiej matematyczno – biologicznej , Oliwia Szymkiewicz z drugiej klasy liceum plastycznego oraz Bartłomiej Kempe – absolwent I LO z roku 2015.

Poetyckie odczyty urozmaicały występy muzyczne uczniów. Pod kierunkiem Katarzyny Kwiotek – nauczycielki wiedzy o kulturze i skrzypaczki – uczniowie zaprezentowali m.in. utwory Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty czy Jeremiego Przybory. W tym repertuarze zaprezentowały się Karolina Kurzeja, Kamila Kruczek, Oliwia Kostka i Anna Groeger, Zaś Kaja Orłowska, Tomasz Lis i Tomasz Furgoł założyli świetnie zapowiadający się band, wykonujący autorskie piosenki do słów Olivii Lipiec.

Konferansjerami byli  Magdalena Helmich, Olivia Lipiec oraz Łukasz Czogalik i Szymon Folp, nagłośnie nadzorowali Przemek Kempe i Jacek Nitychoruk. Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe foldery z wierszami szkolnych poetów.

Do naszej kawiarenki przybyło wielu znakomitych Gości zaprzyjaźnionych ze szkołą: pan starosta Ryszard Winiarski, rodzice, absolwenci, przedstawiciele raciborskiej kultury i oświaty oraz spora grupa naszych uczniów, dyrekcja i nauczyciele ZSO nr 1.

Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie.

Wielkie podziękowania składamy również rodzicom (szczególnie pani Barbarze Kempe), uczennicomSabinie Kałus, Izabeli Kulbace, Nicole Nagel i Paulinie Szincel, które wspólnie z absolwentką I LO – Deborą Kosel zadbały o kawę, herbatę i ciasteczka, z kolei Weronika Krupa uwieczniła to wydarzenie na fotografiach.

Dziękujemy także nauczycielom: Katarzynie Kwiotek, Katarzynie Adamek – Chwalczyk, Małgorzacie Sokołowskiej, Joannie Kazimierczak, które pomogły zorganizować spotkanie.

Piękną fotorelację sporządzili: pani Gabiela Habrom – Rokosz i pan Marc Bonnetin

Nad całością czuwała pomysłodawczyni i niezawodna organizatorka tego spotkania – Grażyna Strózik, nauczycielka języka polskiego, której należą się szczególne podziękowania.

Na zakończenie zapraszamy na kolejne takie klimatyczne spotkania!

Obrazy newsów: wiecz_poet_marzec_2017_2.jpg

Obrazy newsów: wiecz_poet_marzec_2017_3.jpg

Powyżej zdjęcia autorstwa pani Gabrieli Habrom-Rokosz.

Więcej zdjęć autorstwa pani Gabrysi i Weroniki Krupy w albumie na Facebooku.

Archiwa
%d bloggers like this: