Wiosenny wyjazd do Wiednia

Kwiecień to tradycyjnie w naszej szkole czas wyjazdu do Wiednia. W tym roku stolicę Austrii odwiedzili uczniowie klasy 1 M oraz 2 M wraz z opiekunami: dr Katarzyną Kwiotek i mgr Krystianem Łyczkiem. Podczas ostatniej wycieczki uczniowie ZSO nr 1 mieli okazję zwiedzić m. in. wnętrza neogotyckiego ratusza, w tym słynną salę obrad, galerię w pałacu Albertina, gdzie można podziwiać dzieła Michała Anioła, Leonarda czy Rubensa, uniwersytet, katedrę św. Szczepana, Ogród Ludowy czy Hofburg. Nie zabrakło tradycyjnego koncertu w olśniewającej sali Musikverein, siedziby Filharmoników Wiedeńskich, gdzie raciborzanie wysłuchali wspaniałego wykonania III Symfonii Es-dur zw. Eroica Ludwiga van Beethovena. Ten niezapomniany wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci!

 

Archiwa
%d bloggers like this: