Wirtualna galeria klasy II LPp

Zapraszamy do odwiedzenia WIRTUALNEJ GALERII podsumowującej działania klasy II LPp w pracowni rysunku i malarstwa. Miniony rok nie był łatwym czasem – siedmiomiesięczny okres nauki zdalnej i brak bezpośredniego kontaktu uczeń – nauczyciel nie bardzo sprzyjał nauczaniu praktycznych przedmiotów, więc tym bardziej gratulujemy uczniom zadowalających efektów pracy!

Na zajęciach z rysunku dominowały przede wszystkim kolejne ćwiczenia skupiające się na umiejętności obserwacji proporcji, oddaniu trójwymiarowych efektów za pomocą światłocienia czy ukazania relacji przestrzennych dzięki zastosowaniu różnorodnych kresek. Prezentowane prace to studium martwej natury, szkice anatomiczne części ciała, rysunek zwierzęcia czy pejzaż.

Tematy malarskie były w głównej mierze pretekstem do rozwinięcia u uczniów wrażliwości na kolor i plamę budującą obraz. Monochromatyzm i wąska gama kolorystyczna znalazły zastosowanie w studium martwej natury oraz przestawieniach chmur. Realizując temat portretu i architektury, uczniowie zdobyli kolejne stopnie w rozwoju warsztatu malarskiego wymaganego w realistycznym sposobie obrazowania. Podczas zajęć nie brakło też bardziej eksperymentalnych tematów, które w prezentacji reprezentuje kolaż malarski z wykorzystaniem różnych faktur.

Aby w pełni docenić walory prac uczniowskich i odnaleźć się w przestrzeni wirtualnej galerii polecamy obejrzenie prezentacji na komputerze.

 

 

Archiwa
%d bloggers like this: