Wirtualna podróż do Bretanii

25.02.2019 r. uczniowie klasy 2 LP mieli okazję wybrać się w wirtualną podróż do Bretanii.

Temu francuskiemu regionowi bowiem zostało poświęcone kolejne spotkanie z Panem Marc’iem Bonnetin, francuskim fotografem i podróżnikiem.

W trakcie wizyty uczniowie odkryli region wysunięty najbardziej na zachód Europy, jego miasta i zabytki, pejzaże oraz kulturę, silnie powiązane z tradycjami celtyckimi.

 

Niewielu ma świadomość, że Bretania jest regionem odmiennym od reszty Francji. Znana jest z produkcji cydru i pysznych słodkich naleśników oraz słonych galettes. Bretania jest regionem dwujęzycznym – większość jej mieszkańców używa języka francuskiego i bretońskiego. Sami Bretończycy przywiązują ogromną wagę do tradycji: nikogo nie dziwi więc widok kobiet w koronkowych czepcach na głowie czy zespołów grających na dudach.

Spotkanie z Panem Bonnetin wpisuje się w cykl spotkań z obcokrajowcami w ramach projektu “Szkoła kompetencji”.

 

 

 

Archiwa
%d bloggers like this: