Wizyta pilotażowa projektu VIVAID

W dniach 18-20.10.2020 r. gościliśmy w naszej szkole dwóch przedstawicieli francuskiego liceum Les Rimains z Saint Malo.

Celem wizyty pilotażowej  projektu “Vivre au vert pour un avenir inclusif et durable” było zapoznanie się z funkcjonowaniem polskiego systemu edukacji oraz naszej placówki, spotkania z nauczycielami i uczniami, obserwacje lekcje i wymiana doświadczeń.

Podczas pobytu John’a Grey’a i Hervé Petit w Raciborzu omówiono pierwszy rok współpracy partnerskiej, harmonogram wizyt młodzieżowych w Raciborzu i Saint Malo, a także przygotowanie poszczególnych zadań i działań.

Przypomnijmy, że współpraca z tą francuską szkołą została rozpoczęta w 2019 r. mobilnością job shadowing naszych nauczycieli języka angielskiego. Dzięki staraniom obojga stron w sierpniu 2020 r. otrzymaliśmy grant w ramach programu Erasmus+ na realizację wspomnianego projektu z dziedziny ekologii i inkluzji społecznej.

Wszystkie projekty unijne programu Erasmus + realizowane są przy wsparciu Powiatu Raciborskiego.

Archiwa
%d bloggers like this: