Wręczenie certyfikatów DSD I

Świętowanie Europejskiego Dnia Języków zwieńczyła uroczystość rozdania certyfikatów językowych DSD I (Deutsches Sprachdiplom).

Absolwenci gimnazjum przy ZSO nr 1 w Raciborzu mogą pochwalić się znajomością języka niemieckiego na poziomie A2/B1, aż szesnastu spośród nich osiągnęło wynik powyżej 85%. Egzamin ten w naszej szkole przeprowadzany jest bezpłatnie. Do kolejnej jego edycji przygotowuje się ostatni już rocznik gimnazjalistów. Licealiści zaś będą próbowali swych sił na poziomie B2/C1.

Najlepszym wynikiem poszczycić może się Łukasz Gawron, który otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę książkową. Mamy nadzieję, że wszyscy będą rozwijali swoje zdolności, a znajomość języków obcych będzie procentowała w przyszłości.

Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy Oli Kaptur, która swym graniem na keyboardzie uświetniła uroczystość oraz uczennicom klasy 2Liceum Plastycznego wraz z panią Gabrielą Habrom-Rokosz – za zatrzymanie ulotnych chwil w kadrze 😀 .

Archiwa
%d bloggers like this: