Wyjazd na XXI Ogólnopolskie Targi „Edukacja 2019”

26 marca 2019 uczniowie klas trzecich I Liceum Ogólnokształcącego oraz klasy czwartej Liceum Plastycznego wzięli udział w XXI Ogólnopolskich Targach „Edukacja 2019”, które odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek” w Katowicach. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną polskich i zagranicznych szkół wyższych i pomaturalnych, publicznych i prywatnych. 

 

Stoiska poszczególnych uczelni, często bardzo pomysłowe, oprócz szerokiej gamy materiałów informacyjnych, oferowały zwiedzającym udział w pokazach i doświadczeniach, w praktyczny i ciekawy sposób nawiązujących do reklamowanych kierunków studiów. Dominowała oferta uczelni z Polski południowej. Każdy mógł znaleźć informacje na temat kierunków odpowiadających swoim zainteresowaniom i potrzebom. Według niektórych uczniów szczególnie ciekawa była oferta Uniwersytetu Wrocławskiego (wśród materiałów promocyjnych znalazły się między innymi żelki:), sporym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko Uniwersytetu Opolskiego, a także angielskiego University of Bradford. Jako że marzec i kwiecień to dla trzecio- i czwartoklasistów okres szczególnie nerwowy, nie należy się dziwić, że niektórzy wnikliwie analizowali ofertę szkół policealnych, oferujących kształcenie w wymarzonym zawodzie bez konieczności posiadania matury. Pozostaje mieć nadzieję, że instytucje te będą musiały poszukać chętnych gdzie indziej. Trzymamy kciuki za uczniów ostatnich klas naszej szkoły, którzy po zdaniu matury staną przed trudnymi wyborami, i mamy nadzieję, że uczestnictwo w targach umożliwi im wybór jak najlepszej drogi rozwoju naukowego i zawodowego. 

Archiwa
%d bloggers like this: