Wykłady o matematyce dla matematyków i nie tylko

W dniu 5 listopada br. w auli naszej szkoły miały miejsce warsztaty matematyczne dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Wykłady wygłosili: prof. Michał Szurek, autor podręczników; Ryszard Pagacz, nauczyciel i autor podręczników; Tomasz Szwed oraz dyrektor ZSO nr 1 Marzena Kacprowicz.

Pan Michał Szurek, który przyjechał aż z Warszawy, zgodził się w tym samym dniu na wygłoszenie wykładu dla zainteresowanych uczniów naszej szkoły oraz szkół gimnazjalnych naszego powiatu. Profesor jest pracownikiem i wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim, prowadzi dział Rozmaitości matematycznych w „Młodym Techniku”, jest członkiem Komitetu Redakcyjnego „Wiadomości Matematycznych”, był redaktorem „Delty”, wydał wiele publikacji książkowych popularyzujących matematykę. Uczniowie wysłuchali jego wykładu pt. „Matematyka rządzi”. Przed wykładem, aby wprowadzić nas w świat iluzji, wystąpił uczeń klasy IV Liceum Plastycznego Juan Jose Sanchez Kwiecień, który z talii kart „wyciągał” kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby PI.

Archiwa
%d bloggers like this: