Wysokie miejsce naszych fizyków

5. miejsce naszych fizyków z kl. 1. w finale XXXVIII Wojewódzkiego Dwuosobowego Turnieju z Fizyki dla klas 1 to znaczący sukces! 1. czerwca 2017 r. nasza drużyna w składzie: Kacper Kordek z kl. 1 bm oraz Piotr Krolik z kl. 1 m, przygotowywana przez p. Janusza Sobczaka,  odniosła kolejny sukces – awansowała z 9. pozycji po II etapie (zadaniowym) na pozycję piątą w finale Turnieju.

Tym razem do jej zadań należało: wykonanie i zaprezentowanie modelu naukowego, a nastńępnie przeprowadzenie i opracowanie wyników doświadczenia, polegającego na wyznaczeniu ogniskowej badanej soczewki metodą obrazów. Zwłaszcza z tym ostatnim zadaniem nasi zawodnicy poradzili sobie świetnie, zdobywając największą ilość punktów spośród współzawodniczących drużyn (ex aequo ze zwycięzcami Turnieju).

Modelem naukowym, wykonanym i opracowanym przez Piotra i Kacpra, było hydrauliczne ramię robota. Działało bez zarzutu J.

Zatem – kolejne (i pewnie nie ostatnie) gratulacje!


Archiwa
%d bloggers like this: