Wystawa rysunków uczniów klasy I LPp

Od 3 stycznia w szkolnej Galerii Galaktyka można oglądać wystawę prezentująca rysunki uczniów klasy I LPp. Wystawa została pomyślana jako podsumowanie I półrocza przedmiotu rysunek i malarstwo. Wybrane prace przybliżają tematykę poruszaną podczas zajęć z tego przedmiotu. Uczniowie w czasie pierwszego półrocza poznawali i utrwalali podstawy rysunku realistycznego – mierzyli się ze studium martwej natury, studium draperii, studium portretu oraz rysunkiem architektonicznym. Podczas realizacji tych tematów młodzież szlifowała swój warsztat rysunkowy, poznając sposoby ustalania proporcji, stosując w praktyce zasady perspektywy zbieżnej oraz wykonując ćwiczenia zmierzające do ukazania trójwymiaru za pomocą światłocienia. Fotorelację z pracowni można było oglądać jakiś czas temu na naszym szkolnym blogu kulturalnym Ad operam!

Jest to pierwsza ekspozycja prac uczniów tej klasy na forum szkoły. Drugie półrocze tego przedmiotu poświęcone będzie zagadnieniom malarskim, więc pewnie wkrótce będzie można podziwiać efekty prac, w których elementem dominującym będzie kolor.

Archiwa
%d bloggers like this: