Wystawa "Wszystko… jest liczbą"

W dniach od 7 do 10 lutego uczniowie naszej szkoły z klas: 2MG, 2AM i 1M odwiedzili raciborskie muzeum i zapoznali sińę z wystawą interaktywną „Wszystko… jest liczbą” przygotowaną przez Muzeum UJ w Krakowie. Uczniowie przekonali sińę, że zgromadzone na wystawie eksponaty umożliwiają zdobywanie wiedzy przez samodzielne eksperymenty i zabawńę. 

W dniach od 7 do 10 lutego uczniowie naszej szkoły z klas: 2MG, 2AM i 1M odwiedzili raciborskie muzeum i zapoznali sińę z wystawą interaktywną „Wszystko… jest liczbą” przygotowaną przez Muzeum UJ w Krakowie. Uczniowie przekonali sińę, że zgromadzone na wystawie eksponaty umożliwiają zdobywanie wiedzy przez samodzielne eksperymenty i zabawńę. 

Najwińększe emocje i zainteresowanie wzbudziły kostka Mikusińskiego, łamigłówki z drutu, pentomino, układanka T oraz świat zer i jedynek, czyli zastosowanie systemu binarnego. Ciekawy był także „wodny dowód twierdzenia Pitagorasa”.

Ekspozycja pokazała inne, niż to znane ze szkolnej rzeczywistości, oblicze „królowej nauk”.

Z pewnością obserwacje i doświadczenia z wystawy pomogą w codziennej nauce matematyki i przyczynią sińę do lepszego zrozumienia wielu zagadnień omawianych na lekcjach.

 

Archiwa
%d bloggers like this: