Z wizytą w Ministerstwie Sprawiedliwości

9 października  2017 r. wzięliśmy udział w warsztatach w Ministerstwie Sprawiedliwości – Dzień z prawem. Zainteresowana problemami polityczno-historycznymi uczniowie głównie klas humanistycznych rozpoczęli cykl spotkań w ministerstwie. Warsztaty obejmowały wykład, spotkanie z sędzią, debatę oksfordzką. Z młodzieżą spotkał się również Wiceminister Sprawiedliwości pan Michał Woś, nasz absolwent. W ramach wizyty było również zwiedzanie osławionego aresztu i więzienia na Rakowieckiej, gdzie powstaje Muzeum ¯Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Po warsztatach pod wodzą pana Krystiana Łyczka zwiedzaliśmy Warszawę do późnych godzin wieczornych.

 

Nauczyciel historii Krystian Łyczek wraz z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wosiem

 

Archiwa
%d bloggers like this: