Zebranie z kandydatami do Liceum Plastycznego

Serdecznie zapraszamy kandydatów zainteresowanych podjęciem nauki w Liceum Plastycznym działającym w ZSO nr 1 oraz ich rodziców, na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 18 maja o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ulicy Kasprowicza 11.

Podczas spotkania będzie można między innymi dowiedzieć się jak wygląda system rekrutacji, egzaminy wstępne, a także nauka w szkole. Liceum Plastyczne jest jedyną szkołą artystyczną o profilu plastycznym w regionie i jedyną szkołą w Raciborzu, w której można zrealizować program nauki liceum ogólnokształcącego i zdać maturę, a także otrzymać dyplom plastyka.

Ponadto, w trakcie zebrania nauczyciele zajęć artystycznych zaprezentują pracownie zajęć artystycznych oraz opowiedzą jak wyglądają lekcje rysunku i malarstwa, rzeźby, podstaw projektowania-kompozycji, podstaw fotografii i filmu, historii sztuki oraz specjalności – technik graficznych i fotografii.


Archiwa
%d bloggers like this: