3 LSP na plenerze w Zaczarowanym Ogrodzie

Promienie słoneczne sączące się przez korony drzew i krzaków, błękit nieba, śpiew ptaków oraz kwitnące wokoło rododendrony i magnolie – “w tak pięknych okolicznościach przyrody” 9 maja klasa 3 LSP pracowała na kolejnym plenerze. Ta wyjazdowa lekcja malarstwa miała miejsce w Zaczarowanym Ogrodzie w Arboretum Bramy Morawskiej.

Plenery są nieodłącznym elementem nauczania w Liceum Sztuk Plastycznych. Ten miał dać uczniom możliwość zgłębienia tajników niełatwej techniki, jaką jest akwarela. Większość uczniów zachęcona uginającymi się pod  rozkwitniętymi kwiatami krzaków skupiła się na detalu roślinnym, tworząc kompozycje przepełnione nasyconym kolorem.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu pleneru i pierwszych efektów malarskich. Część prac zostanie dokończona w ramach zajęć w pracowni szkolnej.