Bar mleczny dobrym pomysłem na biznes

Obrazy newsów: talentowisko.jpg Dwie drużyny naszego liceum mają ogromne powody do radości! 12 czerwca br. zostały opublikowane wyniki konkursu organizowanego przez Bank BPS  w ramach Programu TalentowiSKO „Inkubator szkolnych biznesów”. Drużyna w składzie: Aleksandra Koczwara i Patryk Belik z klasy I IM zajńęła I miejsce w regionie katowickim, z kolei drużyna w składzie: Simona Kamczyk, Katarzyna Chrobak i Sandra Pikuła z klasy I MH wywalczyła II miejsce. Obydwa zespoły otrzymają narody pienińężne: I miejsce 2000zł, zaś II miejsce 1500zł. Opiekunem konkursu była nauczycielka przedsińębiorczości pani Stanisława Spychała – Walenko.
Obrazy newsów: talentowisko.jpg Dwie drużyny naszego liceum mają ogromne powody do radości! 12 czerwca br. zostały opublikowane wyniki konkursu organizowanego przez Bank BPS  w ramach Programu TalentowiSKO „Inkubator szkolnych biznesów”. Drużyna w składzie: Aleksandra Koczwara i Patryk Belik z klasy I IM zajńęła I miejsce w regionie katowickim, z kolei drużyna w składzie: Simona Kamczyk, Katarzyna Chrobak i Sandra Pikuła z klasy I MH wywalczyła II miejsce. Obydwa zespoły otrzymają narody pienińężne: I miejsce 2000zł, zaś II miejsce 1500zł. Opiekunem konkursu była nauczycielka przedsińębiorczości pani Stanisława Spychała – Walenko.

W rywalizacji brało udział ponad 85 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zadanie polegało na zgłoszeniu do konkursu pomysłu na własny biznes. Dziewczyny z klasy matematyczno-humanistycznej napisały biznesplan „Biuro korepetycji – Second School”, natomiast Ola i Patryk wpadli na pomysł utworzenia lokalu gastronomicznego „Na dworcu”. O spotkaniu laureatów z prezes Banku Spółdzielczego czytaj tutaj.