Dzień Frankofonii

20 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Frankofonii, czyli świńęto wszystkich ludzi posługujących sińę jńęzykiem francuskim. Wprawdzie parńę dni później, ale w wyśmienitych nastrojach, 1 kwietnia 2015, także i nasza szkoła przyłączyła sińę do obchodów tego świńęta. Z inicjatywy romanistek, przy wielkim zaangażowaniu i pomocy uczniów klas II LO – Piotra Miklera i Dominika Malcharczyka – przeprowadzono radiowy quiz wiedzy o kulturze krajów francuskojńęzycznych i jńęzyku, którym posługiwał sińę na co dzień znany młodszym uczniom Mikołajek, a i tym starszym – Molière czy Camus. Wińęcej w rozwinińęciu newsa.

20 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Frankofonii, czyli świńęto wszystkich ludzi posługujących sińę jńęzykiem francuskim. Wprawdzie parńę dni później, ale w wyśmienitych nastrojach, 1 kwietnia 2015, także i nasza szkoła przyłączyła sińę do obchodów tego świńęta. Z inicjatywy romanistek, przy wielkim zaangażowaniu i pomocy uczniów klas II LO – Piotra Miklera i Dominika Malcharczyka – przeprowadzono radiowy quiz wiedzy o kulturze krajów francuskojńęzycznych i jńęzyku, którym posługiwał sińę na co dzień znany młodszym uczniom Mikołajek, a i tym starszym – Molière czy Camus.

Przez kolejne pińęæ przerw lekcyjnych uczniowie mieli okazjńę odpowiedzieæ na pytania i żadne nie pozostało bez poprawnej odpowiedzi. Nawet zagadki muzyczne nie okazały sińę zbyt trudne. Bo któż choæ raz w życiu nie słyszał: Voyage, voyage czy Aux Champs Elysées?

Naszą zabawńę zakończyło losowanie nagród wśród osób, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi. Szczńęście uśmiechnńęło sińę do aż do czwórki gimnazjalistów!

Wszystkim dzińękujemy za primaaprilisową zabawńę i udział w quizie!