Irlandia na bis

W dniach od 5 do 10 sierpnia br. pani Katarzyna Koczy, nauczycielka języka angielskiego naszej szkoły, uczestniczyła w kursie pt. “Artificial Intelligence Tools for Language Teachers” w Dublinie, stanowiącym kolejną część doskonalenia zawodowego kadry pedagogicznej ZSO nr 1 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego + Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Podczas tygodniowych warsztatów zdobyła wiedzę na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w nauczaniu języków obcych. Kurs rozpoczął się od wprowadzenia do tematyki AI oraz dyskusji na temat podstawowych pojęć i algorytmów. Następnie uczestnicy zapoznali się z narzędziami AI wspomagającymi planowanie lekcji, ocenę prac uczniów oraz tworzenie i modyfikowanie treści edukacyjnych. Szczególnie interesujące były zajęcia poświęcone tworzeniu interaktywnych ćwiczeń językowych oraz wykorzystaniu AI do generowania treści audiowizualnych oraz głosowych.

Pobyt w Dublinie był również okazją do poznania tej tętniącej życiem stolicy Irlandii – miasta pisarzy, tradycji i urokliwych zakątków. Warto odwiedzić Trinity College, najstarszy uniwersytet w Irlandii, gdzie znajduje się słynna biblioteka The Old Library, wypełnioną po sufit księgami. Sztukę można kontemplować w National Gallery of Dublin, a wątki historii zgłębiać w National Museum lub podczas podróży w czasie na pokładzie żaglowca Jeanie Johnston. Dublin urzeka swoją prostotą, malowniczą architekturą, wszechobecną roślinnością, a jego mieszkańcy ujmują niezwykłą życzliwością.

Udział w kursie przyniósł wiele korzyści zarówno pod względem merytorycznym, jak i praktycznym. To wszystko zapewne przełoży się na innowacyjne podejście do nauczania języków w naszej szkole, a także wprowadzenia innowacji pedagogicznej łączącej nowoczesne technologie z tradycyjnymi metodami nauczania.

Katarzyna Koczy

Nastpęne