Siatkarskie emocje

A takich nie brakowało w czwartek 9. marca, kiedy to w Arenie Rafako, do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół ponadpodstawowych z rejonu raciborskiego. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje CKZiU nr 1, CKZiU nr 2, ZSE, ZSO nr 1 i II LO. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”, aby dać równe szanse wszystkim uczestnikom turnieju.

Początek turnieju był dla naszych siatkarzy dość trudny. W pierwszym meczu zmierzyli się z drużyną „Ekonomika”, przegrywając 0:2.

Drugim przeciwnikiem była „Budowlanka” (CKZiU nr 1), która ze względu na swój styl gry, okazała się być bardzo niewygodnym przeciwnikiem. Po trudnym boju nasi chłopcy wygrali 2:1.

Trzeci mecz to walka z „Mechanikiem” (późniejszym triumfatorem całego turnieju) zakończona porażką 0:2.

W ostatnim spotkaniu reprezentacja ZSO nr 1 zmierzyła się z zespołem II LO. Jak zawsze w meczach pomiędzy tymi szkołami nie brakowało emocji. Po zaciętej walce zwyciężyli nasi siatkarze 2:1, zajmując III miejsce w rejonie.

Gratulujemy siatkarzom i życzymy dalszych sukcesów!

Skład zespołu: Jakub Thym, Jonasz Zolisz, Piotr Makowiak, Michał Węglorz, Grzegorz Rybiński, Andrzej Wierzbicki, Szymon Petryszak i Mateusz Doniec.