Spotkanie z absolwentką

11 marca 2024 r. o godz. 9.00 zawitała do naszej szkoły Sandra Pikułaabsolwentka z 2016 r.

Sandra ukończyła studia we Wrocławiu z ekonomii i zarządzania, a obecnie pracuje w korporacji w dziale HR.

Absolwentka spotkała się z maturzystami, żeby przeprowadzić z nimi warsztaty związane z technikami radzenia sobie ze stresem egzaminacyjnym.

Sandra uczęszczała do klasy matematyczno – chemicznej, której wychowawczynią była pani Joanna Karkocha.

Nagła śmierć pani Joanny wywołała falę wspomnień, rozbudziła tęsknotę za szkołą, więc Sandra podjęła decyzję o dołączeniu do Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu. Wrocławianka przybyła do szkoły właśnie w ramach działalności stowarzyszenia, by podzielić się swoim doświadczeniem z młodszymi kolegami.

Dziś, z perspektywy czasu, wiele spraw wygląda inaczej… Sandra wyjaśniała, że na pewno podeszłaby do matury z większą wiarą w umiejętności nabyte na przestrzeni lat szkolnych, bo nauka na umór w ostatnie dni przed egzaminami bywa wyczerpująca. Żeby maturalny stres nie paraliżował zdających, konieczny jest też relaks i wypoczynek.

Podtrzymywanie więzi z Absolwentami to jedna z ważniejszych wartości, na których budujemy tożsamość „Kasprowicza”. Mamy nadzieję, że odezwą się do nas kolejne osoby, dla których edukacja w I LO lub w LSP była ważnym etapem życia.

Zapraszam do kontaktu [email protected]

sekretarz stowarzyszenia