Wystawa “Dyplomy 2021”

Za nami uroczyste otwarcie wystawy “Dyplomy 2021”. Wernisaż odbył się w siedzibie Zamku Piastowskiego 1 czerwca. To już tradycja naszej szkoły, że absolwenci wystawiają swoje prace dyplomowe w reprezentacyjnych salach zamku. To ważne wydarzenie wieńczące cykl artystycznego kształcenia uczniów Liceum Sztuk Plastycznych.

W pracach dyplomowych realizowanych w pracowni projektowania graficznego oraz fotografii i filmu, a także aneksach z rysunku i malarstwa, uczniowie prezentują całe spektrum tematów i technik.

Na otwarciu wystawy młodych artystów i wszystkich zebranych gości przywitała dyrektor Zamku Piastowskiego – pani Grażyna Wójcik.

Pani dyrektor ZSO nr 1 w Raciborzu – Marzena Kacprowicz gratulowała naszym absolwentom osiągnięć artystycznych. Podkreślała widoczny rozwój umiejętności, który dokonał się w wyniku wytężonej, czasem niełatwej, pracy uczniów przy wsparciu nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz wychowawcy.

Jedna z promotorek prac dyplomowych – pani Gabriela Habrom-Rokosz dziękowała za owocną współpracę z Zamkiem Piastowskim w Raciborzu, który już po raz piąty otwiera swoje progi przed młodymi artystami – absolwentami LSP. Zwróciła uwagę, że obecna wystawa wpisuje się w rok jubileuszowy Liceum Sztuk Plastycznych, w którym obchodzimy dziesięciolecie istnienia szkoły.

Organizacją wystawy ze strony uczniów zajęła się Paulina Orlik, która wyraziła wdzięczność za możliwość pokazania prac dyplomantów w zamkowych wnętrzach.

Victoria Malcharek dziękowała w imieniu swoich koleżanek i kolegów promotorom, dyrekcji ZSO nr 1 oraz nauczycielom przedmiotów zawodowych za wszelkie doświadczenia artystyczne, jakie były ich udziałem w naszej szkole. Uczennica podzieliła się z gośćmi wernisażu refleksjami dotyczącymi realizacji własnego projektu dyplomowego oraz wspominała swoje metamorfozy, których doświadczyła jako modelka w projekcie dyplomowym koleżanki.

Na pamiątkę tej pierwszej ważnej wystawy autorzy prac otrzymali z rąk pani Grażyny Wójcik certyfikaty i podziękowania za przygotowanie ekspozycji.

Wystawę można oglądać w siedzibie Zamku Piastowskiego do 30 czerwca.