Wystawa “Dyplomy 2024” – projektowanie graficzne

15 lipca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Raciborzu miał miejsce wersnisaż trzeciej wystawy prezentującej prace dyplomowe tegorocznych absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych. Przedstawione na wystawie dzieła i projekty graficzne to prace dyplomowe z zakresu głównej specjalizacji jaką jest projektowanie graficzne.

W ramach dyplomu powstały prace o zróżnicowanej tematyce, co wynika z indywidualnych zainteresowań uczniów. Jednocześnie związane są one z dziedziną projektowania i grafiki.

Ekspozycja prezentuje prace, w których uczniowie wykazali się umiejętnościami zdobytymi w trakcie całego pięcioletniego cyklu kształcenia w Liceum Sztuk Plastycznych.

Możemy podziwiać zarówno serie plakatów społecznych i ekologicznych w różnorodnej tematyce jak i kreatywne projekty użytkowe. Między innymi projekty ornamentów, opakowania i identyfikacji wizualnej, wzorów na odzież, deskorolki, naklejki oraz kafelki. Wystawa obejmuje także opracowane ilustracje zarówno do książek jak i w formie obrazów dekoracyjnych na ścianę. Można również zobaczyć nowatorskie ikony graficzne oraz od podstaw stworzoną grafikę do gry komputerowej wraz z jej pełną programistyczną mechaniką.

Prezentowane prace zostały wykonane pod kierunkiem mgr Agnieszki Białas, a autorami prac są:

Czajkowska Emilia, Durka Anna, Grzesiczek Agata, Kielska Oliwia, Kołpińska Zuzanna, Kucybała Igor, Michna Eden, Skierska Wiktoria, Szymiczek Karolina, Woźny Milena, Wyleżoł Kinga i Zajadacz Kinga.

Nastpęne